Szkolenie musi być solidnie przygotowane także od strony organizacyjnej. Powinniśmy wziąć pod uwagę jak wiele osób weźmie udział w kursie i czy dojazd do sali będzie dla niektórych z nich problematyczny.

Ważne są również zawodowe obowiązki uczestników i odpowiedź na pytanie, czy pracownik może sobie pozwolić na szkolenie w danym czasie i miejscu. Dobry słuchacz to wypoczęty słuchacz.

Warto o tym pamiętać, gdy szkolenie ma się odbyć z dala od firmy, zwłaszcza w godzinach porannych. Wówczas warto zadbać o nocleg dla odbiorców i tak ustalić godzinę rozpoczęcia kursu, by żaden słuchacz nie miał problemów z dotarciem na czas.

Szkolenie nie może również dezorganizować pracy w firmie. Nowe umiejętności z pewnością podniosą wydajność kadry, jednak podnoszenie kwalifikacji kosztem terminowości wykonywanych zadań zwykle nie jest dobrym pomysłem.

O bezstresową atmosferę można zadbać również przy pomocy dodatkowych atrakcji. Po szkoleniu może się odbyć firmowa impreza, gdzie każdy uczestnik będzie mógł porozmawiać z trenerem i innymi kursantami bez wyraźnych, formalnych ograniczeń.

www.drawno-cystersi.pl