Nie da się uciec od podatków. Płacą go firmy, płacą go osoby prywatne, płacimy je przy każdych zakupach, chociaż nie wszyscy muszą sobie z tego zdawać sprawę. Jednak jeśli prowadzimy firmę, jeśli wiemy, że tych podatków do zapłacenia będziemy mieli kilka, to koniecznie powinniśmy zobaczyć, jak to wszystko działa, tak aby mieć pewność, że wszystkie wyliczenia w tym zakresie będą naprawdę dokładnie wykonane.

Takie szkolenia są niezbędne

Przede wszystkim warto dopilnować, aby pracownicy zajmujący się kwestiami finansowymi w naszej firmie, mieli odpowiednie szkolenia podatkowe. Wówczas będą wiedzieli wszystko co niezbędne na temat podatku: VAT, CIT, PIT, podatków lokalnych i wszelkich innych, które będą miały jakikolwiek wpływ na działanie naszej firmy i właściwe nią kierowanie. Na takich szkoleniach będą mogli się między innymi dowiedzieć, w jaki sposób rozliczać podróże służbowe, zarówno w kraju, jak i za granicą, tak aby była pewność, że wszystko będzie rozliczone w odpowiedni sposób.

Będą też wiedzieli, w jaki sposób radzić sobie z różnego rodzaju kontrolami podatkowymi, czego się podczas nich spodziewać, a to oznacza, że wszystko pójdzie tutaj sprawniej i spokojniej, więc będą odpowiednio przygotowani na tego typu sytuacje.

Co jeszcze będzie przekazane?

Jeżeli zastanawiamy się co jeszcze będzie przedstawione podczas takiego szkolenia podatkowego, to warto wiedzieć, że nasi pracownicy, dowiedzą się na nim wszystkiego co najważniejsze na temat VATu, jak i systemu INTRASTAT. To oznacza, że będziemy mogli spokojnie powierzyć im zajęcie się tymi zagadnieniami, bo będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie poprowadzone w odpowiedni sposób, a to też oznacza, że wszystkie dokumenty będą wypełnione dokładnie tak, jak być powinny.

Co więcej, na takich szkoleniach podatkowych poruszane są zagadnienia związane nie tylko z RODO, ale także z różnego rodzaju oszustwami podatkowymi, na które trzeba uważać i na które powinni być szczególnie wyczuleni. Wówczas będzie istniała spora szansa na to, że uda się uniknąć różnego rodzaju problemów. Takie szkolenia podatkowe powinny być co jakiś czas powtarzane.

To dlatego, że zmieniają się tutaj przepisy, zmieniają się ustawy, a to oznacza, że naprawdę dokładnie trzeba się zapoznać z tym wszystkim, aby mieć pewność, że cały czas jest się na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Wówczas też będzie większa pewność, że firma nie popadnie w żadne problemy z tego powodu.

doradca podatkowy katowice