Oglądając zdjęcia w gazetach poświęconych architekturze czy designowi widzimy, że niezwykle popularne stało się zakładanie ogrodów także w miastach. Ludzie zmęczeni są królującym wszędzie betonem i szkłem, tęsknią za naturą, za pierwotną przyrodą, za czymś, co sprawi, że poczują się lepiej.

Dlatego w miastach, miejscy ogrodnicy szukają przynajmniej skrawka wolnej ziemi i ją obsiewają. Kwiatami, skalnikami, roślinami.

Okazuje się, że zakładanie ogrodów może mieć miejsce wszędzie, nawet tam, gdzie pozornie się ogrodów nie spodziewamy. Dobrym przykładem z naszego, polskiego podwórka jest ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Każdy, kto był tam choć raz wie, że to magiczne miejsce. Piękne kwiaty i inne rośliny sprawiają, że spacer tam jest prawdziwą przyjemnością.

O wiele lepiej wyjść z książką na dach, gdzie jest piękny ogród niż siedzieć w pełnej ludzi, smutnej czytelni. Jak widać założyć ogród można wszędzie, wystarczy tylko mocno chcieć się postarać, aby to, co zaplanujemy, nam wyrosło.