Posiadasz własny ogródek? Z pewnością chcesz, by jego wizytówką był zadbany trawnik. Pierwszym krokiem do uzyskania właśnie takiego efektu jest jego regularne koszenie. Czym i jak kosić, a także po co i jak często, odpowiemy w tym krótkim poradniku.

Zasady prawidłowego koszenia trawnika: – koś tak często, jak się da. Pamiętaj, że lepiej kosić mało, a regularnie, niż dużo, a sporadycznie i nisko. Regularność to podstawa; – skoszony trawnik powinien mieć długość około 3,5 cm; – nie koś trawnika w dużym słońcu.

Najlepiej kosić go rano lub wieczorem, koniecznie wtedy, gdy trawa jest sucha; – po koszeniu podlej obficie trawnik; – koś sprawdzoną kosiarką, która posiada dobrze naostrzony nóż; Trawnik najlepiej jest kosić regularnie, raz w tygodniu. Wówczas trawa rosnąć będzie pięknie, soczyście i zielono, zachwycając swoją kondycją i urodą. Używamy do tego celu odpowiedniej kosiarki, której wybór to tak naprawdę najważniejsza i najpoważniejsza decyzja, jeśli o pielęgnację trawnika chodzi.

Istnieje duża grupa rozmaitych kosiarek, które różnią się od siebie budową, mocą, sposobem działania itp. Warto wiedzieć, że najlepszą kosiarką do częstego koszenia jest rotacyjna, zaś perfekcyjnie zielona trawa rosnąć będzie po użyciu kosiarki bębnowej.

https://krosgarden.pl/