HGPST T-FTS to specjalistyczny militarny platformowy odbiornik sygnału nawigacyjnego GPS. Jego wyjątkowość polega na wbudowanym module wzorca czasu i częstotliwości. Dzięki takiej funkcjonalności możliwa jest kontrola urządzeń, które pracują w infrastrukturze opartej na sygnałach GNSS.

O jakości urządzenia świadczy fakt, że 2014 otrzymało ono nagrodę diamentową (główną) w konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa”. Urządzenie zostało opracowane przez dział badań i rozwoju polskiej firmy Hertz Systems. Na wyjściu urządzenia zaimplementowany jest wzorzec o częstotliwości 10 Mhz oraz sygnał 1PPS, który synchronizuje się z czasem uniwersalnym UTC.

Stabilność działania całego urządzenia oparta jest na technologii FPGA, wysokiej jakości oscylatorze oraz specjalnych algorytmach służących do kalibracji. Dzięki takiej konstrukcji nawet czasowe zgubienie sygnału GNSS nie powoduje destabilizacji. Urządzenie dalej generuje poprawny wzorzec częstotliwości i impulsów.

Zastosowanie tego rodzaju urządzenia, które stabilnie dostarcza wzorzec czasu i częstotliwości jest istotne do uzyskiwania danych dzięki, którym możliwa jest dynamiczna wizualizacja informacji zawartych w sygnałach nawigacyjnych. Dzięki zastosowaniu stabilnego wzorca czasu i częstotliwości jakim jest HGPST T-FTS, możliwa jest analiza wielu informacji w czasie rzeczywistym. Urządzenie niezbędne jest także do poprawnego działania samej sieci, a także płynnego przechodzenia między sieciami niezależnie od tego, czy źródłem ich czasu był NTR lub ETR.