Nie ma specjalnego sensu, aby szukać notariusza oddalonego znacznie od naszego miejsca zamieszkania. Przykładowo, jeśli mieszkamy na zachodzie miasta, nie ma potrzeby jechać do wschodnich dzielnic, aby tam skorzystać z usług specjalisty. Rozsiew notariuszy jest również po to, by osoby mieszkające w konkretnej lokalizacji miały niejako pod ręką kompetentny prawniczy personel.

Takie skrócenie dystansu do klienta cechuje nie tylko korporację notarialną, ale również adwokatów czy radców np. adwokat Rzeszów, który również starają się tak kierować swoją działalnością, aby mieć szansę na pozyskanie klientów z danej okolicy. Tu kłania się po raz kolejny strona internetowa Izby Notarialnej. Jak już wspominaliśmy, znajdziemy tam wykaz wszystkich aktywnych notariuszy, spośród których wybierzemy tego, który będzie świadczył usługi na naszą rzecz.

Bardzo ważne jest to, że w publicznym wykazie znajdziemy nie tylko imię i nazwisko, ale również adres miejsca, w którym świadczone są usługi wraz z danymi do kontaktu. Dzięki temu łatwo i szybko znajdziemy kogoś w pobliżu i umówimy się na wizytę. Jawność w tej materii jest zatem bardzo korzystna dla potencjalnego klienta.

Kiedy już wiemy, jacy notariusze w pobliżu wchodzą w grę, możemy innymi kanałami dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Internet będzie tu szalenie pomocny, bo zazwyczaj trafimy na liczne oceny każdego ze specjalistów. Oczywiście nie wszystkie z nich będą rzetelne – niektóre mogą mieć charakter reklamowy, a inne bywają przejawem tak zwanego „czarnego pijaru”, który nie omija także środowiska prawników.

MGKRP - Prawo Gospodarcze i Handlowe w Płocku